День Андрія Первозванного 2022 головні традиції

Як і на більшість православних свят, в День Андрія слід йти в храм на урочисту літургію. Вважається, що в свято святої чує кожну молитву, особливо, якщо це стосується благополуччя в особистому житті.

Християни часто влаштовують святкові вечері в честь Андрія Первозванного. Однак не варто забувати, що страви повинні бути пісними, так як цей час Різдвяного посту.

Вважається, що апостол Андрій – покровитель і захисник моряків. Тому люди, чия робота пов’язана з морем, повинні молити святого про захист і заступництво.

У День Андрія Первозванного прийнято гадати. Дівчата в цю ніч можу дізнатися, хто стане їх судженим. Крім того, за традиціями наших предків, дівчата та юнаки збиралися в одному будинку ввечері 12-го грудня. Жартували, розповідали цікаві історії та грали в ігри.

Основна молитва до Андрія Первозваного:

Первозваного апостола Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Церкви наступнику верховний, всехвальних Андрія! Славімо і величаємо апостольські труди твої, сладце поминаємо твоє благословенне до нас пришестя, ублажаємо чесна страждання твої, яже за Христа перетерпів єси, цілуємо священні мощі твої, шануємо святу пам’ять твою і віруємо, що живий Господь, жива ж і душа твоя, і з ним на віки на небі перебуваєш, ідеже і нас любов’ю твоєю НЕ оставляеші, якоже полюбив батьки наша, егда Духом Святим прозрів єси землі нашеяко Христу звернення. Віруємо ж, яко і молишся про нас Бога, вбачаючи в світлі Його вся потреби наша. Тако цю віру нашу в храмі твоєму сповідуємо, і Господа і Бога і Спаса нашого Ісуса Христа молимо, молитвами твоїми подасть нам вся потрібна для спасіння нас, грішних: так якоже ти абие до гласу Господа, залишаючи сіті твоя, неухильно Тому пішов єси, сице і кожен із від нас не своїх сих да шукає, але еже до творення ближнього, і про горнем званні та думає. Імущі ж тя предстателя і молитовника про нас, сподіваємося, яко молитва твоя багато може перед Господом і Спасителем нашим Ісусом Христом, Йому ж належить всяка слава, честь і поклоніння з Отцем і Святим Духом на віки віків. Амінь.

Що не можна робити в День Андрія

Андрієв день в народному слов’янському календарі – це період, з якого починається зимовий святковий цикл, за ним йдуть Новий рік і Різдво. А у католиків день святого Андрія вважається початком Різдвяного посту. Відповідаючи на питання, що не можна робити на День Андрія, повідомляємо, що з Андрєєва дня до самого Нового року або Хрещення не можна було займатися прядінням і ткацтвом, щоб не накликати біду. Також легенди говорять, що в тому будинку, де з особливим трепетом відзначали День Андрія, очікується хороший і родючий урожай.

Також цей день супроводжується питаннями про те, в чому допомагає Андрій Первозванний, як виглядає ікона апостола Андрія, і як молитися. Відомо, що Святий апостол Андрій Первозванний – покровитель професій, пов’язаних з морем. Йому моляться про захист тих, хто виходить в плавання. Святий також протегує перекладачам і вчителям іноземної мови. Батьки дочок і дівчата на свято просять Святого Андрія Первозванного про вдале заміжжя.

В цілому на Андрій Первозванний день пам’яті моляться про наступне:

Зверненні до християнської віри

Допомоги морякам Захисту Вітчизни

Допомоги вчителям іноземних мов і перекладачам

Зміцнення віри

Єднання народу під християнським початком

Щасливому заміжжя.

Як ви оцінюєте цей рецепт,

Оцініть цей рецепт

Відгуки користувачів 0 / 5. Всього оцінок: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Don't Miss! random posts ..