Ворожіння на Андрія Первозванного 2022 року

[vc_row][vc_column][vc_column_text]13 грудня православні віруючі відзначають велике свято – День Андрія Первозванного. Це свято вважається не лише християнським, а й народним. Наприклад, однією з традицій свята є ворожіння на судженого. Про історію, традицію і заборони – читайте в нашому матеріалі.

Найпопулярніші гадання на День Андрія

В ніч з 12 на 13 грудня дівчина ховає під подушку 11 листочків паперу з написаними чоловічими іменами на кожному, один повинен бути при цьому порожнім. Вранці потрібно дістати один з листів, на ньому буде ім’я майбутнього чоловіка; якщо попався пустий листочок», майбутнє поки залишається таємницею.

Вважається, що чоловік, який присниться дівчині на Андрія, стане її чоловіком. Тому щоб суджений наснився напевно, потрібно подумати про нього перед сном.
Дівчата виходять на вулицю – кожна питає ім’я першого стрічного чоловіка – таке ім’я буде і у судженого.
Ворожіння на непрозорих чашках: в них кладуть цибулю, хліб, сіль, цукор, кільце, гроші, в одну наливають воду. Потім дівчата вибирають по одній. Цибуля обіцяє сльози; хліб – достаток;

  • Сіль – неприємності;
  • Кільце – весілля;
  • Гроші – багатство;
  • Цукор – веселощі;
  • Вода – вагітність.

Дівчина бере тарілочку і насипає туди пшеницю, опустивши в неї золоте, срібне, з дорогоцінним каменем і просте кільце. Потім закриває очі і дістає одне з них. Срібне – зустріне другу половинку; золоте – вийде заміж; з каменем – буде улюблена; Просте – і далі буде шукати коханого.

Ворожіння на Андрія 13 грудня на воді

Налийте води в широку миску. Візьміть половинку шкаралупи волоського горіха і закріпіть в ній недогарок свічки. По краях миски викладіть папірці з іменами знайомих чоловіків. Запаліть свічку, поставте шкаралупу посередині миски і чекайте, до якої папірці з ім’ям підпливе ваш імпровізований кораблик долі.

Ворожіння на Андрія 13 грудня на сон

У цей день дівчина могла побачити судженого уві сні. Для цього треба було покласти під подушку шматочок хліба, випеченого своїми руками і сказати: «Суджений-ряджений, приходь мого хлібця скуштувати». Також під ліжко дівчини клали різні предмети з чоловічого гардероба, щоб побачити уві сні нареченого.

Під подушку було прийнято класти гребінець і перед сном просити уявного нареченого, щоб він уві сні розчесав їй косу.

Ворожіння на Андрія 13 грудня на «балабушках»

Увечері ворожили на «балабушках» – маленьких пиріжках, воду для приготування яких носили від колодязя в роті. Під час того, як дівчину носили крижану воду в роті, хлопці їх оточення смішили, намагаючись, щоб дівчата зайвий раз вийшли на двір.

Зібравшись разом, дівчата викладали свої «балабушки» в ряд. Чию «балабушку» першої собака з’їсть – та перша і вийде заміж.

Ворожіння на Андрія 13 грудня на попелі

Для цього ворожіння потрібно спалити на тарілці зім’ятий аркуш паперу. Запалити свічку і по тіні, утвореної попелом, визначити свою долю. Якщо з’являться обриси замку, будівлі – до вінчання.

Ворожіння на Андрія 13 грудня біля церкви

Вночі в церкві служби не проводяться. Але деяким дівчатам вдавалося почути вінчальний спів або похоронний плач. Що дівчина почує, то їй і судилося: швидке заміжжя або хвороба.

Ворожіння на Андрія 13 грудня на річці

Якщо на Андрія Первозванного ніч 13 грудня випадає місячна, то можна сходити на річку і подивитися в ополонку: якщо у воді дівчина побачить судженого, то скоро вийде заміж.

Ворожіння на Андрія 13 грудня з туфлями

Одне з найвідоміших і простих ворожінь на майбутнє. Дівчата знімали з лівої ноги туфлі і закидали їх за ворота. В який бік покаже носок, туди і піде дівчина з дому за чоловіком. А якщо туфель вкаже тому, на ворота, то сидіти їй в дівках ще рік.

Ворожіння на Андрія 13 грудня на перехресті

Дівчата в ніч на Андрія загадують женихів, виходять на перехрестя і починають ворожіння на відносини в майбутній сім’ї. Окресливши навколо себе коло, слухають округу: пісні і сміх означають швидке заміжжя, а плач і лайка – ще рік сидіти вдома і сльози лити.

Ворожіння на Андрія 13 грудня на події майбутнього

У церковні свята на землі панує особлива атмосфера чарівництва. Ворожіння на Андрія допомагають дізнатися майбутні події.

Ритуал з цибулиною.

Напередодні Андрієвого дня візьміть велику цибулину, розріжте її на 12 частин і посипте сіллю. Кожна часточка означає один з 12 місяців в році. Залиште цибулину на ніч, а вранці уважно подивіться, на яких частинах намокла сіль. Таким чином визначите, які місяці в році будуть дощовими або сніговими.

Ворожіння на каганці.

Візьміть березову лучину і запаліть її. Потім тушкуйте полум’я в джерельній воді або талому снігу і спробуйте заново запалити. Якщо скіпа займеться швидко і буде горіти рівно, то життя буде спокійною і довгою. Якщо вогонь буде розгоратися повільно і з тріском, то в майбутньому слід побоюватися неприємностей.

Ворожіння на чайній гущі.

Налийте в чашку простої форми чай так, щоб він прикривав дно. Потім візьміть чашку в руку, зробіть нею три різких повороту за годинниковою стрілкою і переверніть на блюдце. У візерунку, який утворюється з чаїнок, розгляньте знаки долі. Картинки, які будуть ближче до ручки, відносяться до гадающему, а на протилежному боці – до близьких людей. Гори віщують труднощі, дерево – виконання бажань, ключ – здоров’я і благополуччя, обрис дороги або літака – подорож, хрест – неприємності, серце – любов.

Ворожіння на книзі.

Візьміть книгу духовного змісту: «Біблію» або «Псалтир». Подумки задумайте номер сторінки та рядка зверху, потім відкрийте в зазначеному місці і прочитайте. У прочитаної фразі знайдете прихований символ або знак долі.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Як ви оцінюєте цей рецепт,

Оцініть цей рецепт

Відгуки користувачів 0 / 5. Всього оцінок: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Don't Miss! random posts ..