Що потрібно обов’язково зробити до свята Андрія Первозванного

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Спекти маковий пиріг і поворожити на ім’я судженого – що потрібно обов’язково зробити до свята Андрія Первозванного.

Переддень Нового року і Різдва – особливий час, коли всі стають трішки добрішим і трохи більше вірять в чудеса. Саме в цей час прийнято якось по-особливому шанувати народні традиції і навіть заглядати в майбутнє.

13 грудня, православні відзначають свято Святого апостола Андрія Первозванного, а в народі – Калиту. Традиційно, на Андрія молодь влаштовувала гуляння, але тільки без пісень і танців, так як під час Різдвяного посту це заборонено.

Що потрібно обов’язково зробити в день Андрія Первозванного?

У день святого апостола Андрія потрібно обов’язково сходити до церкви і помолитися про дітей. Кажуть, що в цей день святий чує всі молитви, а особливо прохання матерів про щастя своїх дочок в особистому житті.

День Андрія Первозванного – перше свято в різдвяному циклі, тому в цей день прийнято накривати святковий стіл, але пісний, тому що це час посту.

Андрій Первозванний – покровитель моряків, тому в цей день все, чия професія пов’язана з морем, молилися йому про захист і заступництво.

Господині традиційно печуть в свято маковий або яблучний пиріг, якщо випічка вийде пишною і смачною, то в будинку буде благополуччя і достаток.

Це свято потрібно обов’язково відзначати в кожному будинку, за повір’ями, там, де шанують Андрія Первозванного буде хороший урожай і достаток.

За народними звичаями в цей день незаміжні дівчата збираються і ворожать на судженого – ми зібрали найпопулярніші способи дізнатися, як зватимуть майбутнього нареченого і яким він буде.

Ворожіння на іменах

Це один з найпоширеніших способів, відомий навіть підліткам. У ніч на 13 грудня потрібно покласти під подушку мішечок з написаними на окремих папірцях чоловічими іменами, а один листок залишити порожнім. Вранці потрібно витягнути одну з папірців. Яке ім’я випаде – так і зватимуть майбутнього чоловіка. Якщо дістався пустий листок, значить … ім’я судженого поки залишиться таємницею.

Ворожіння на сон

Потрібно взяти жменю насіння, вийти опівночі на вулицю і три рази обійди довкола будинку, посипаючи насінням і примовляючи: «Дай Боже, знати, з ким весілля грати». І наречений точно насниться!

Ворожіння на ім’я перехожого

В ніч з 12 на 13 грудня, напередодні Святого Андрія, потрібно вийти на вулицю і запитати ім’я у першого зустрічного незнайомого чоловіка. Яке ім’я він назве, таким буде ім’я майбутнього нареченого.

Ворожіння на книгах

Ворожіння на книгах – один з найвеселіших способів. Відповіді зазвичай настільки абстрактні, що їх можна після цього обговорювати годинами і інтерпретувати як душа забажає. Такий спосіб ворожіння підійде компанії дівчат. Візьміть будь-яку художню книгу, подумки задайте питання. Потім попросіть подругу назвати номер сторінки і рядок зверху чи знизу. Відкрийте книгу на відповідній сторінці і знайдіть відповідь на своє питання.

Ворожіння на паркані

Звичайно, такий спосіб більше підійде тим, хто живе в приватному секторі або за містом. Гадати потрібно після заходу сонця. Суть полягає в тому, щоб йдучи вздовж паркану, вважати стовпчики, примовляючи: «Багатий, бідний, вдівець, холостяк». На якому слові закінчиться речевка, таким і наречений буде.

Вірити в передбачення чи ні, ставитися до них серйозно чи з часткою іронії – вирішуйте самі, головне – дивіться в майбутнє тільки з оптимізмом.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Як ви оцінюєте цей рецепт,

Оцініть цей рецепт

Відгуки користувачів 0 / 5. Всього оцінок: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Don't Miss! random posts ..