Ось і прийшло довгоочікуване тепло, у повітрі розносяться запахи прогрітої землі, квітучої природи і, звичайно ж, терпкий димок від мангалу та аромат соковитого, рум’яного м’яса. Стейк на мангалі – це смачно, красиво та солідно. Це варіант для тих, хто знає, як відпочивати зі смаком.
Вибираємо мясо для стейку на грилі
М’ясо для стейків на грилі має бути неодмінно хорошої якості, якщо ви хочете відчути насичений смак, а не пожувати гумову підошву, що пропахла димком. Ідеально підходить мармурова яловичина, яка завдяки численним прожилкам залишається соковитою та ніжною після приготування.
Готуємо мясо наперед
Насамперед, витриману яловичину потрібно акуратно нарізати на порційні стейки. Їх товщина залежить від бажаної соковитості страви та вашої кулінарної майстерності. Можна нескінченно з’ясовувати, чи доводити м’ясо до кімнатної температури, солити і маринувати заздалегідь, але краще дотримуватися золотої середини. Стейки достатньо витягнути з холодильника за півгодини до приготування.
Маринувати чи не варто?
Ніжну мармурова яловичину можна не маринувати, достатньо хвилин за двадцять до приготування посолити і поперчити її. За цей час сіль не встигне витягнути вологу, проте рівномірно розподілиться, після чого шматок потрібно обсушити паперовим рушником – і можна готувати. Більш жорстке м’ясо краще замаринувати, використовуючи один з розм’якшувачів: цибульний сік, бальзамічний оцет, гірчицю, високоградусний алкоголь. Якщо в маринаді є приправа, її шматочки потрібно обов’язково видалити з поверхні стейку, щоб вони не горіли у процесі приготування.
Приготування стейків на мангалі
Щоб на стейках утворилася гарна скоринка, а всередині зберігся сік, готують на розпеченому мангалі. Доходити до готовності м’ясо буде в м’якішій температурній зоні, тому більшу частину вугілля потрібно зосередити в одній частині мангалу. У сильній зоні спека стейки підрум’янюються, а потім «доходять» до готовності за більш м’якої температури. Головне в цій справі – не перетримати, тому що пересмажений стейк втрачає соковитість і перетворюється на якусь подобу гуми зі смаком яловичини. Для середнього стейку достатньо 10-15 хвилин на сильному вогні та до 25 хвилин при жарінні у двох температурних зонах. Користується визнанням і реверсивний метод смаження, коли м’ясо спочатку готується на невеликому вогні і тільки потім засмажується до апетитної скоринки при більш високих температурах.
Потрібно перевертати стейки на мангалі, щоб вони поступово зарум’янилися з усіх боків. І нехай вас не лякає занадто темна, іноді почорніла скоринка, якщо ви все зробили правильно, під нею ховається ніжне соковите м’ясо. Перед подачею на стіл таку скоринку досить легко зрізати.