Найважливіші Українські свята що і коли святкувати

Ворожіння на Андрія

13 грудня православні християни відзначають день Андрія Первозванного, а в ніч з 12 на 13 все молоді дівчата ворожать на майбутнього судженого. Цих самих способів ворожіння дуже багато. Можна розчесати на ніч волосся, а гребінь покласти під подушку і чекати, що наречений з’явиться уві сні, можна вийти на вулицю і дізнатися ім’я першого зустрічного (це і буде ім’я майбутнього коханого), можна капати воском в тарілку з водою і шукати там обриси знайомих фігур. Словом, тут не вистачить місця, щоб перелічити всі можливі варіанти. Чи правду пророкує ця ніч, ми не знаємо, а от дівчатам зазвичай дуже весело, що головне.

Напередодні Різдва

Різдво можна без перебільшення вважати одним з найпопулярніших свят світу. З цим днем ​​у багатьох асоціюється пишно вбрана ялинка, хвойний вінок на дверях і ситна вечеря. Однак всі ці традиції прийшли в сучасну культуру з західних католицьких країн. Справжні різдвяні традиції Українців поволі відходять у забуття сучасними жителями мегаполісів, але ми вирішили нагадати про ці зворушливі моменти нашої культури. В Україні Різдво прийнято відзначати 7 січня за новим стилем.

Головний символ різдвяного столу – різдвяна кутя, або каша з пшениці, заправлена ​​медом, маком, родзинками та іншими пісними солодощами. Разом з кутею на стіл кожна господиня повинна поставити ще 11 пісних страв, щоб в сумі вийшло 12 (число святих апостолів в християнській релігії). Ми не дарма уточнили, що вся їжа повинна бути пісною. В цей останній день різдвяного посту православним християнам ще не дозволяється вживати м’ясні, молочні та інші продукти. За стіл сідають, коли на небі з’являється перша зірка, яка символізує народження Христа. Святкувати Різдво завжди потрібно в колі сім’ї з найближчими і рідними.

Колядки

Колядки теж можна віднести до різдвяних традицій. Напередодні Різдва хлопчики і дівчатка ходять по домівках сусідів, розповідають спеціальні віршики з побажаннями і отримують за це солодкі подарунки. Традиційно ходять не поодинці, а цілими групками з ватажком, що несе зірку. Так що якщо ви святкуєте Різдво в Україні, то вам дійсно потрібно запастися цукерками або іншими частуваннями для малечі. Також майте на увазі, що сучасні діти часто можуть вимагати не просто солодощів, а й грошових винагород за свої вивчені напам’ять колядки. Дорослим теж ніхто не забороняє брати участь в подібних розвагах, проте останнім часом їх рідко можна зустріти серед колядників.

Старий Новий рік 2021

Свято саме по собі унікальне, тому що відзначають його в основному тільки жителі пострадянських країн. Утворилося воно внаслідок введення літочислення за григоріанським календарем. Так як за старим стилем Новий рік припадав на 14 січня, багато жителів нашої країни не захотіли відмовлятися від цього свята і порахували прекрасною ідеєю відзначати двічі. Старий Новий рік перегукується з церковним Василевий днем. У цей день прийнято «засівати», тобто обсипати житло сусідів зерном. Першим вранці в будинок повинен зайти чоловік, тому і засівати прийнято ходити хлопцям.

Купання в ополонці на Водохреща 2021

Українці не боїться нічого, навіть суворих водохресних морозів, доводячи це щорічними купаннями у крижаній ополонці. Хрещення – свято, яке відзначають в ніч з 18 на 19 січня і який символізує таїнство хрещення Ісуса Христа у водах ріки Йордані. Саме тому головною традицією свята вважається звичай тричі зануритися в крижану воду або обливатися не менше холодною водою, якщо поруч немає водойми. Вважається, що благословення, яке в цей день сходить з небес, не дасть людині захворіти від такого обряду, проте якщо ви все ж зважилися на цей ризиковий крок, то краще починати готуватися заздалегідь і загартовувати організм поступово.

Масляна 2021 млинці

Масляна завершує низку зимових свят. Цей тиждень завжди відзначалася з розмахом і нестримним веселощами. Під час неї наряджали і спалювали опудало зими, влаштовували кулачні бої, прудкі хлопці намагалися залізти по гладкому стовпа на саму верхівку і добути заповітний приз, на площах можна було подивитися вистави або купити солодощів. Свято прийшло ще з язичницької міфології, але пізніше його постаралися адаптувати до християнських традицій. Так веселе дійство на честь швидкого приходу весни стало тижнем перед Великим постом, а останню неділю стало «прощеним», коли прийнято просити вибачення у всіх близьких або тих, кого ми могли ненароком скривдити.

Одна з найважливіших і смачних традицій Масляної – пекти млинці. Українські господині на цьому тижні намагаються здивувати своїх близьких начинками, рецептами і красивою подачею. Круглий млинець символізує сонце, весну і радість.

Don't Miss! random posts ..