Приготувати смачне тісто для чебуреків можна у різний спосіб. Є велика різноманітність рецептів, за якими виходить хрумке, м’яке, пухнасте або листкове тісто. Кожен готує так, як йому та його гостям найсмачніше, але краще мати в арсеналі кілька рецептів, завдяки яким ця проста страва стане неймовірно різнобічною.
Відразу скажу, що смачнішого за Кримський тест на чебуреки я не бачила. Воно виходить хрустким і з бульбашками.
Тісто для чебуреків на молоці.
Даний рецепт підійде кулінарам-початківцям, так як з такого тыста ліпити сам чебурек буде дуже просто. Це тісто для чебуреків смачне хрумке, дуже еластичне, не рветься, а в результаті буде дуже м’яким, що нагадує шар.
- Знежирене або молоко 1,6% – трохи більше за склянку, 250 мілілітрів.
- Борошно – 400-450 г.
- Горілка – 50 мілілітрів.
- Сіль – півчайної ложечки.
Почнемо з того, що трохи підігріємо молоко. Якщо використовувати холодне тісто не буде таким гнучким. Коли молоко кімнатної температури, розведемо у ньому сіль. Тепер треба борошно насипати гіркою, зробити ямку, вилити молоко з сіллю. Акуратно перемішувати тісто, наливаючи в нього потроху горылку. Тісто має стати густим, помірним. Якщо воно рідке, потрібно додати ще муки. Перед тим як приступити до виготовлення чебуреків, тісто потрібно охолодити в холодильнику (перед тим, як ховати, загорніть у харчову плівку).
Рецепт на кефірі.
- Борошно – півкілограма.
- Кефір – 250 мілілітрів.
- Сіль – півчайної ложки.
- Яйця – 1 штука.
Таке смачне тісто для чебуреків буде м’яке з хрумкою рум’яною скоринкою, дуже соковите, навіть для пісного фаршу. Для його приготування потрібно збити кефір кімнатної температури із яйцем і сіллю. Повільно потрібно сипати борошно, доки стане густим. У результаті тісто вийде не дуже твердим, воно має бути крутим, не м’яким та не надто липким. Перед тим як почати ліпити чебуреки, дайте тістові півгодини постояти відпочити.
Рецепт на гарячій воді.
Це заварне тісто – знахідка багатьох кулінарних діячів, такі чебуреки будуть м’якими та соковитими, хрусткими та пахучими дуже довго. Чебуреки із заварного тіста навіть коли повністю остигають, залишаються неймовірно смачними.
- Соняшникова олія – 40 мл.
- Борошно – 650 грамів.
- Вода – 150 мілілітрів.
- Сіль – трохи менше чайної ложки.
- Яйця – 1 штука.
Це тісто для чебуреків смачне хрумке. Воно настільки просте і швидке, що навіть якщо вам потрібно нагодувати вечерею сім’ю через півгодини, ви все успієте, і домашні залишаться дуже задоволеними. Отже, в каструлі потрібно закип’ятити воду, туди кинути сіль, при закипанні – влити олію. Відсипте 100 г борошна, додайте в окріп, позбавтеся грудочок, інтенсивно перемішуючи. Залишіть, поки тісто не охолоне повністю.
У заварене тісто додайте яйце, перемішайте. Робимо з борошна гірку і в ямку посередині гірки, заливаємо наше тісто, що остигло. Все добре перемішуємо та отримуємо круте тісто. Перед тим як наліпити найсмачніших чебуреків, охолоджуйте півгодини тісто в холодильнику в плівці.
Рецепт чебуреків на горілці.
- Борошно – 600 грамів.
- Вода холодна – 80 г.
- Горілка – 2 великі ложки.
- Сіль – чайна ложка.
- Цукор краще взяти цукровий пісок – півчайної ложки.
- Соняшникова олія – 3 столові ложки.
У результаті вийде тісто для чебуреків смачне хрумке, воно буде трохи м’якшим, ніж таке, як ми зазвичай робимо для пельменів. Змішуємо сухі інгредієнти та робимо з них гірку. У ямку посередині наливаємо спиртне та воду, олію. Все ретельно перемішаємо, якщо густе – додайте води, якщо рідке – муки.
Фарш для чебуреків
Коли наше тісто обране і готове, чекає смаження, подумаємо про найкращу начинку. Готувати її можна зі свинини чи телятини, яловичини, за бажанням навіть можна зробити з куркою чи кроликом. Але найкращий і смачний фарш для чебуреків, виходить із змішаних сортів м’яса різної жирності – свинини та яловичини. Ви можете робити з того, що є у наявності, або з улюбленого вами фаршу.
Фарш для чебуреків змішаний
- Свинина – 500 г.
- Телятина – 700 грамів.
- Цибуля – 3 середні головки.
- Сало – 100-150 г.
- Вода – 1 склянка.
- Сіль та чорний перець, майоран та кмин – за смаком.
Нарізати м’ясо та сало кубиками, цибулю так само нарізати, можна не дуже дрібно. Половину цибулі прокручуємо чергу м’ясорубку з салом, потім м’ясо, солимо і кладемо приправи. Тепер окремо перекрутимо половину цибулі, вимішуватимемо з м’ясом і салом, так фарш для чебуреків соковитий, просто танутиме в роті, стане м’яким і насиченим. Залишимо на 15 хвилин охолонути в холодильник. Потім вливаємо воду і добре перемішаємо, щоб вийшла густа, але суміш, що намазується, типу дуже густої домашньої сметани.
Фарш різаний
Саме рублений – найсмачніший фарш для чебуреків. Він виходить дуже соковитим, відчувається кожен шматочок, насичений аромат. За традиційним рецептом чебуречний фарш готується саме так, а не перекручується у м’ясорубці. М’ясо віддасть соки тісту, а цибуля, порізана дрібненько, свій аромат та пікантність.
- Яловичина – 400 грамів.
- Свинина – 200-300 г.
- Бульйон – 3-грамів.
- Молоко жирне – 30 г.
- Цибулина – 4 середні штуки.
- Кріп, петрушка, кінза або базилік – півпучка, на ваш вибір.
- Перець та сіль – за смаком.
Приготувати смачний фарш для чебуреків можна по-різному. Один із варіантів – нарізати м’ясо дрібними кубиками, і додати змішану підливу для соковитості. Насамперед беремо м’ясо, нарізаємо його кубиками. Цибулю також подрібнимо невеликими шматочками. Все перемішуємо, додаємо зелень, сіль та приправи, можна просто перець. Знову добре перемішаємо, увіллємо молоко, бульйон, розведемо трохи, поки не вийде густа суміш. Охолодіть фарш для чебуреків соковитий у холодильнику близько півгодини. А потім приступайте до ліплення чебуреків.
У чебуреки можна класти і овочі, яйця, зелень, сир, особливо смачні пиріжки, виходять із сулугуні.