Використовуйте лушпиння цибулі, куркуму і капусту, робіть омбре, мармурові та космічні візерунки, переносите малюнки з тканини.
Як пофарбувати яйця в цибулинні
Цибулиння – просте, недороге, а головне, натуральний засіб для фарбування великодніх яєць.
З її допомогою можна отримати крашанки від світло-коричневого до насиченого шоколадного кольору. Відтінок залежить від кількості і сорти цибулиння. Так, лушпиння червоної цибулі дає фіолетовий відлив.
В цибулинні добре фарбуються навіть яйця з коричневою шкаралупою.
Що вам знадобиться
- Цибулиння. Мінімум на десяток яєць – щільно набита півлітрова банка. Чим більше, тим більш насиченим буде колір.
- Вода.
- 1 столова ложка кухонної солі.
- Паперові рушники.
- Марля і трохи рослинного масла.
Як пофарбувати яйця
Дістаньте яйця з холодильника і гарненько вимийте. Вони повинні бути кімнатної температури, тому дайте їм трохи постояти.
В цей час засипте в каструлю лушпиння цибулі. Краще брати невелику посуд і фарбувати яйця партіями, щоб цибульний розчин вийшов насиченим. Залийте лушпиння окропом. Вода повинна повністю покривати яйця.
Поставте на сильний вогонь і варіть 40 хвилин. Можна також спочатку залити лушпиння холодною водою, залишити на пару годин, а потім прокип’ятити протягом 10-20 хвилин.
Коли яйця зігріються, акуратно покладіть їх у каструлю разом з сіллю. Сіль додають, щоб яйця при варінні і фарбування не потріскалися.
Іноді розчин попередньо проціджують. Нібито щоб уникнути розлучень. Насправді наявність або відсутність лушпиння в каструлі на це не впливає.
Варіть яйця в цибулинні 10-20 хвилин. Чим довше, тим більш насиченим буде колір. Деякі господині зменшують вогонь і залишають яйця в розчині на годину і більше. Вважається, що при довгій варінні крашанки довше зберігаються, а на смак виходять як гартовані.
Пофарбовані яйця викладіть на паперовий рушник, а коли охолонуть, натріть кожне марлею, змоченою в рослинному маслі. Це додасть крашанки блиск.
Які ще є варіанти
При фарбуванні цибулевим лушпинням яйця можна зробити ще більш гарними. Щоб отримати смужки, оберніть яйця білими нитками або канцелярськими гумками . Якщо змочити яйця в воді, обваляти в рисі і щільно обернути марлею або капроном, вийде точка. Також в якості трафарету можна взяти гілочки петрушки і кропу, мереживо, пластир.
За допомогою цибулиння можна зробити мармурові яйця. Завдяки такому способу фарбування на шкаралупі з’являється химерний візерунок з різними відтінками коричневого.
Перед тим, як відправити яйця в каструлю з сольовим розчином, їх потрібно обкатати в цибулинні і обернути марлею або капроном. Лушпиння іноді змішують з дрібно нарізаним папером, щоб отримати білі вкраплення на шкаралупі. Також в фарбувальний розчин можна додати зеленку, щоб отримати смарагдові цятки.
Як пофарбувати яйця іншими натуральними барвниками
Крім цибулиння, можна використовувати і інші натуральні барвники. Ними краще фарбувати білі яйця.
Що вам знадобиться
- Куркума , журавлина, каркаде, буряк, шпинат або червона капуста. Нижче показано, яких кольорів можна домогтися за допомогою цих продуктів.
- Вода.
- 1 столова ложка оцту 9%.
- Марля і трохи рослинного масла.
Як пофарбувати яйця
Подрібніть продукти, залийте водою і проваріть їх приблизно 10-15 хвилин. Відвар можна процідити або залишити як є. В останньому випадку на яйцях вийдуть розлучення. Додайте у відвар оцет.
Викладіть варені яйця і залиште на кілька хвилин або до повного охолодження рідини. Чим довше будуть настоюватися яйця, тим більш насиченим вийде колір. Можна навіть прибрати їх в холодильник на ніч.
Щоб пофарбовані яйця блищали, можна протерти їх марлею, змоченою рослинним маслом.
У цьому відео Інфія показав, як пофарбувати яйця за допомогою куркуми, журавлини та чаю каркаде.
Буряк додасть яйцям рожевий відтінок, шпинат – зелений, а червона капуста – блакитний. До речі, з червоної капусти можна отримати навіть два кольори. Якщо не додавати до неї оцет, то яйця вийдуть фіолетово-малиновими.